تبلیغات
اخبار جهان اسلام - کهربا (Amber)
اخبار جهان اسلام
برای سلامتی آقا امام زمان صلوات


نام فارسی کهربا
نام لاتین Amber
چاکرای مربوط استفاده از کهربا برای تمام چاکراهها مفید است.

 

جواهربازار - نمایشگاه و فروشگاه آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی

خواص و فواید کهربا :

 

کهربا در حقیقت صمغ فسیل و سخت شده نوعی درخت می باشد که در بعضی از آن ها حتی گیاهان و حشرات نیز دیده می شود . براید درمان ناراحتی پوستی مفید می باشد . آلودگی های پوست را به خود جذب میکند .

مالش کهربا بر روی نقاط دردناک بدن ، نواحی پشت ، التهاب مفاصل و درمان آرتروز بسیار مفید است . علاجی برای بند آوردن خونریزی بوده و برای تقویت معده نیز مفید است . تماس کهربا با پوست بدن سبب دفع آلودگی ها و بیماری های پوستی می شود .

جواهربازار - نمایشگاه و فروشگاه آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی


این سنگ دارای ارتعاشات مغناطیسی فراوان و قوی بوده و انرژی های منفی را از فرد دور می کند و آرامش دهنده می باشد . از این رو برای دفع طلسم نیز مفید می باشد.

 

جواهربازار - نمایشگاه و فروشگاه آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی

خواص درمانی کهربا :

کهربا برای تقویت عضلات ، تقویت رباط ها ، همچنین درمان آرتروز  ، التهاب مفاصل و بیماری های پوستی کاربرد دارد . و نیز برای درمان بیماری های عصبی به ویژه میگرن و تعادل بخشهای متلف مغز مفید است.

جواهربازار - نمایشگاه و فروشگاه آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی

 

مطالعه بیشتر در مورد کهربا :

 کهربا یا «سنگ آرامش دهنده» نوعی کریستال است که به اعصاب شخص آرامش می بخشد.
• انرژی های منفی را از فرد دور می کند و او را تشویق می کند که زندگی را زیاد سخت نگیرد.
• این سنگ همچنین در طی مراقبت های بعد از عمل جراحی می تواند آرامش دهنده هیجانات و عواطف باشد.


اثرات شفابخش کهربا شامل:
• مهارنمودن انرژی های اضافی و خارج کردن انرژی های منفی
• کسب انرژی های مثبت و ایجاد آرامش


خواص کهربا بطور خلاصه :
1. درمان آرتروز
2. درمان التهاب مفاصل
3. درمان آسم
4. درمان آفت
5. درمان آلرژی
6. درمان اگزما
7. درمان برونشیت
8. درمان تورم پاها
9. درمان اختلالات ستون فقرات
10. درمان تبخال
11. دفع چشم بد
12. درمان خارش پوست
13. درمان درد صورت
14. درمان دمل و کورک
15. تحریک رشد
16. درمان زخم ها
17. درمان زونا
18. درمان انحراف ستون مهره ها
19. درمان سرفه
20. جزو سنگ های پیشانی وحامی
21. درمان سیاتیک
22. درمان سیا سرفه
23. درمان تصلب شرایین
24. درمان شوره سر
25. درمان صفرا
26. درمان عفونت
27. تقویت عضلات
28. تقویت رباط ها


كهربا: به طور كلی سنگ كهربا از فسیل صمغ درختان كاج كه به رنگ زرد مایل به قهوه ای عسلی است تشكیل می شود. و حدود 50 میلیون سال قدمت دارد. بهترین و زیباترین این سنگ ها در كشورهای لهستان، دریای بالتیك، اورال و سیبری و جمهوری دومنیكن یافت می شود.

تاثیر بر بدن: كهربا از جمله سنگ های شفابخش و بسیار متنوع و نیرومند است و عملی شگفت انگیز بر علیه آلرژی ها، اگزوما و بثورات پوستی دارد. همچنین آلرژیهایی كه از حیوانات و گرده های گل ایجاد می شوند و تب یونجه و غیره ... را شفا می بخشد.

جواهربازار - نمایشگاه و فروشگاه آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی


این سنگ درد دندان را در بچه ها، ناراحتی های ریشه دندان در افراد بالغ و سایر ناراحتی های دهان و ... را درمان می كند.مالیدن کهربا بر لثه نوزادان ، ناراحتی دندان درآموردن نوزاد را تسکین می دهد .

التهابات مفاصل، بیماریهای مزمن، رماتیسم و دردهای كمر و پشت را كاهش می دهد. بعلاوه این سنگ كمك بزرگی به دردهای ناحیه گلو، زكام، تب، دردهای چشم،‌گوش و عفونتهای مجرای تنفسی مانند برونشیت، سرفه و آسم می كند. كهربا سوخت و ساز را در بدن افزایش می دهد. و عملكرد كبد و تیروئید را حمایت می كند. زخم ها و التهاب هایی كه در قسمت زانو، ساق پا، تهیگاه و ماهیچه های بدن صورت می گیرند، توسط كهربا نیز درمان پذیرند.

اثر بر روح و روان: این سنگ باعث تمایل ما به درمان بیماریها و حفظ تعادل در بدن می شود. كهربا نیروی اراده را افزایش می دهد و ما را در درمان پیش از موقع حمایت می كند تا آن را بی اهمیت فرض نكنیم.

خصوصیات: در واقع به بیماران رماتیسمی توصیه می شود، كه از اكسیر این سنگ هر روز بنوشید. بهتر است ابتدا به آن استراحت دهید، بعد در نیم لیتر آب حدود 12 ساعت قرار دهید و آن را بصورت ناشتا بنوشید.

فروش و نگهداری: كهربا به شكلهای نتراشیده، صیقلی، داخل زنجیر و جواهر در بازار یافت می شود. متاسفانه این سنگ بسیار گران است. و حتی به صورت بدل نیز در تجارت دیده شده است. برای نگهداری از سنگ كهربا كافی است آن را توسط آب جاری بشویید و تخلیه كنید. لازم به ذكر است كه آن را با نور خورشید شارژ كنید و در كنار مواد از بین برنده و اسیدها قرار ندهید.


کهربا در گروه سنگهاى اورگانیک (منشا گیاهى، حیوانى) قرار دارد. در دوران قدیم زمین شناسى به صورت صمغ از درختان کاج مخروطى شکل به نام (پیتوس-سوکسینیفرا) خارج شده و پس از خشک و سخت شدن به صورت فسیل و سنگ درآمده است.


عمده کهربا های جهان عمری بین 25 تا 90 میلیون سال دارند. گاهى داخل کهربا حشرات و جتى پستانداران کوچک به دام افتاده که روزگاران پیش از تاریخ یافت مى شده اند.


کهربا به خاطر رنگ زیبایش با ارزش است و معمولا از این ماده براى ساخت اشیاى تزئینى و جواهر استفاده مى شود. کهربا ترکیب غیر یکنواختى دارد و مخلوطى از 7 نوع صمغ و رزین است، به طور تقریبى ترکیب شیمیایى آن را مى توان (C10H16O) عنوان کرد.ضریب شکست 1.545-1.539، جلاى صمغى، چگالى 1.09-1.05، ساختمان کریستالى بى شکل و غیر بلورى و در تنوع رنگى زرد،‌نارنجى، قرمز، سفید، قهوه اى ،‌سبز، آبى و مشکى دیده مى شود. سختى کهربا در مناطق مختلف تفاوت هایى دارد، کهرباهاى جوان تر، نرم تر از آنهایى هستند که مدت هاى طولانى زیر خاک مدفون بوده اند. کهربا در برمه سختى (1تا3)، کهرباى منطقه دریاى بالتیک (سختى 2 تا 2.5) و در جمهورى دومینیکان (سختى 1 تا 2) دارد.


معادن:
بزرگ ترین معدن در غرب کالیمینگراد در روسیه در عمق 30 مترى زیر شن و ماسه است و بیشتر در مناطق دریاى بالتیک (Baltic).مناطق دیگرى که داراى معدن کهربا هستند، عبارتند از: جمهورى دومینیکن، ایتالیا، رومانى، برمه، چین، کانادا، مکزیک، ژاپن و آمریکا.در این میان کهربا لهستان (بولونی لهستان) بهترین نوع کهربا محسوب می گردد .


ناپاکى درکهربا بیشترین فسیل هایى که درکهربا دیده مى شود، از حشراتى است مانند: پشه، زنبور (بى عسل)، زنبور عسل، مورچه اما گاهى اوقات در کهربا حشراتى مانند: ملخ، سوسک، موریانه، پروانه و حشرات موذی.حیواناتى مانند عنکبوت، هزارپا، عقرب،‌قورباغه، مارمولک ها و حیوانات بزرگ مانند پستانداران و پرندگان، فقط پر یا خز آنها در کهربا دیده مى شود. در کهربا بقایاى گیاهان که شامل گل، هسته، ساقه، برگ، کاج سوزنى، میوه کاج هم دیده مى شود که بسایر با ارزش اند.فسیل هایى که کمیاب اند، ارزش و کیفیت کهربا را تعیین مى کند. به خاطر داشته باشید فسیل هایى ارزشمند هستن، که گونه آنها در حیات امروزى زنده نیستند و نسل آنها منقرض شده است.

جواهربازار - نمایشگاه و فروشگاه آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی


قیمت کهربا:
ناپاکى کهربا باعث افزایش قیمت در کهربا مى شود. خبر جالبى که اخیرا درباره یک تکه کهربا دومینیکان همراه فسیل مارمولک پیدا شد، به قیمت 75000 هزار دلار فروخته شده است. فروش کهربا به صورت عمده حدودا به قیمت 15 دلار بابت هر قطعه داده مى شود. توجه داشته باشید کهربا را به صورت قیراط قیمت گذارى نمى کنند. کهرباهایى که روى آنها کنده کارى شده، در بازار قیمت بسیار بالایى دارند.


نگهدارى از کهربا بسیار نرم و شکننده است، پس هنگام حمل و نگهدارى، مراقبت خاصى نیاز دارد. اسیدها، عطرها، اسپرى هاى مو و مواد شیمیایى باعث خراب شدن سنگ مى شوند. همچنین صابون و مواد شوینده یک پوشش سفید رنگ نامطلوب روى سطح سنگ ایجاد مى کنند. هیچ گاه براى تمیز کردن کهربا از آب داغ استفاده نکنید و سنگ را در محیط هایى که داراى حرارت بالا هستند، قرار ندهید.


بهسازى کهربا:
رنگ کردن، حرارت دادن، پوشش دادن روى سطح روشهاى بهسازى کهربا هستند. رنگ کردن باعث مى شود سن کهربا بیشتر به نظر برسد و حرارت کیفیت رنگ را افزایش مى دهد. با پوشش دادن روى سطح نیز صدمات و ترک هاى سطحى روى سنگ را ترمیم مى کنند.
مشابه هاى کهربا رزین هاى طبیعى، مصنوعى و پلاستیک مشابه هاى خوبى براى کهربا هستند که با تست هاى گوهرشناسى قابل تشخیص اند

جواهربازار
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما اعتقادی به سحروجادو دارید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ