تبلیغات
اخبار جهان اسلام - قمر در عقرب
اخبار جهان اسلام
برای سلامتی آقا امام زمان صلوات


تشخیص ساعات قمر در عقرب از برج ها عبارت است از:
1-در برج حمل(فروردین)از روز 15 تا نیمه روز 18
2-در برج ثور(اردیبهشت)از نیمه روز 13 تا آخر روز 15
3-در برج جوزا(خرداد)از روز 11 تا نیمه روز 13
4-در برج سرطان(تیر)از نیمه روز 8 تا آخر روز 10
5-در برج اسد(مرداد)از اول روز 6 تا نیمه روز 8
6-در برج سنبله(شهریور)از نیمه روز 3 تا آخر روز 5
7-در برج میزان(مهر)از اول برج تا نیمه روز 3
8-در برج عقرب(آبان)از روز 28 تا آخر برج
9-در برج قوس(آذر)از روز 26 تا نیمه روز 28
10-در برج جدی(دی)از نیمه روز 23 تا آخر روز 23
11-در برج دلو(بهمن)از روز 21 تا نیمه روز 23
12-در برج حوت(اسفند)از روز 18 تا آخر روز 20
امام باقر علیه السلام می فرمایند:کسی که در این زمان ازدواج کند در زندگی نیکی نمی بیند.حقیر تصحیح می کنم : در مطلب فوق روزها به قمری درج شده اند .قمر در عقرب پدیدهٔ نجومی عبور کره ماه از زمینه صورت فلکی عقرب (کژدم) و یا از امتداد برج فلکی عقرب است که هر ماه قمری یک بار رخ می‌دهد و معمولا دو تا سه روز طول می‌کشد. باورهای خرافی قدیم چنان بوده که پدیدهٔ قمر در عقرب نشان از واقعه‌ای شوم دانسته می‌شده‌است.
توضیح نجومی

در هر ماه قمری، قمر زمین یک دور کامل به دور آن می‌گردد و به همین خاطر، یک بار از برج عقرب گذر می‌کند. با این حال، این زمان همیشه با چشم‌های غیر مسلح قابل رویت نیست. در ماه‌هایی نظیر آبان، آذر و دی، به خاطر این که خورشید در برج عقرب قرار دارد، عبور ماه از آن در روز اتفاق می‌افتد که به علت روشنایی خورشید، تنها ماه دیده خواهد شد. در مقابل، در ماه‌هایی نظیر خرداد و تیر، ماه در شب از صورت فلکی عقرب عبور می‌کند و در چنین شب‌هایی، از زمان غروب آفتاب تا طلوع آفتاب روز بعد می‌توان هم ماه و هم صورت فلکی عقرب را رویت کرد.

در بعضی موارد پدیدهٔ قمر در عقرب با گذر ماه از برابر ستاره قلب‌العقرب همراه است که این اتفاق تقریباً هر سال یک بار رخ می‌دهد و در همهٔ جهان قابل مشاهده‌است اما ناظر در هر نقطه‌ای از زمین با اختلاف درجه و ساعت این واقعه را مشاهده می‌کند.
باورها

صورت فلکی عقرب به دلیل حضور ستارهٔ سرخ قلب‌العقرب در آن، در افکار پیشینیان خوش‌یمن نبوده و پدیدهٔ قمر در عقرب در باور تاریخی واقعه‌ای شوم محسوب می‌شده‌است. به همین خاطر، پیشینیان در زمان عبور ماه از میان این صورت فلکی معمولاً از انجام کارهای مهم و اثرگذار پرهیز می‌کردند. در مقابل، عبور سالانهٔ خورشید از صورت فلکی اسد (که در ماه مرداد رخ می‌دهد) نیک و خوش‌یمن دانسته می‌شد.

پدیدهٔ نجومی قمر در عقرب در سنگ‌نوشته‌ها و حجاری‌های باستانی به نمایش در آمده است. شاعران و دانشمندان ایرانی مانند ابوریحان بیرونی، رازی و شرف‌الدین مسعودی به این واقعهٔ نجومی در آثار خود اشاره کرده‌اند.


سایت لقمان
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما اعتقادی به سحروجادو دارید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ