تبلیغات
اخبار جهان اسلام - دانشکده حقوق 'هاروارد' آیه‌ای از قرآن را یکی از جملات ناب در تعریف عدالت معرفی کرد + عکس
اخبار جهان اسلام
برای سلامتی آقا امام زمان صلوات


وب‌سایت کتابخانه دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد در بخشی به نام‌ "words of justice" ، آیه 135 سوره نساء را به عنوان یکی از جملات ناب و برگزیده درباره عدالت معرفی کرده است.

خداوند در آیه شریفه 135 سوره مبارکه نساء می فرماید: "یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ كُونُواْ قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاء لِلَّهِ وَلَوْ عَلَى أَنفُسِكُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالأَقْرَبِینَ إِن یَكُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقِیرًا فَاللَّهُ أَوْلَى بِهِمَا فَلاَ تَتَّبِعُواْ الْهَوَى أَن تَعْدِلُواْ وَإِن تَلْوُواْ أَوْ تُعْرِضُواْ فَإِنَّ اللَّهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا"

"اى كسانى كه ایمان آورده‏اید! كاملًا قیام به عدالت كنید! براى خدا شهادت دهید، اگر چه (این گواهى) به زیان خود شما، یا پدر و مادر و نزدیكان شما بوده باشد! (چرا كه) اگر آنها غنىّ یا فقیر باشند، خداوند سزاوارتر است كه از آنان حمایت كند... دانشکده حقوق 'هاروارد' آیه‌ای از قرآن را یکی از جملات ناب در تعریف عدالت معرفی کرددر ترجمه‌ی انگلیسی سایت دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد از بیان آیه شریفه آمده است:

دانشکده حقوق 'هاروارد' آیه‌ای از قرآن را یکی از جملات ناب در تعریف عدالت معرفی کرد

دانشکده حقوق 'هاروارد' آیه‌ای از قرآن را یکی از جملات ناب در تعریف عدالت معرفی کرد

در ادامه، در توضیح این آیه آورده شده است: "با توجه به سنت اسلامی، این سوره، در سال 622 هجری قمری پس از هجرت پیامبر از مکه به مدینه ظاهر شده است. همان طور که نام این سوره نشان می دهد، عمدتا با وظایف و مسئولیتهای زنان در جامعه اسلامی سر و کار دارد و همچنین این سوره مباحث ارث، برده داری، قانون خانواده و ازدواج موقت را شامل می‌شود. در این آیه، قرآن به اهمیت صداقت در شهادت (گواهی) می‌پردازد."

همین آیه به عنوان یکی از بهترین توصیفات در مورد عدالت، بر سردرب دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد نقش بسته است.

مسئولان این دانشگاه در توضیح این اقدام، اعلام کرده‌اند که مضمون این آیه یکی از بهترین توصیف‌های بیان شده در مورد "عدالت" در طول تاریخ است.

در صفحه‌ای که این آیه شریفه قرار داده شده، جمله‌ای نیز از آگوستین (قدیس و فیلسوف با نفوذ کلیسا در دوران باستان) و سپس فرازی از آگنا کارتای کینگ جان که بنیاد قوانین جدید انگلستان را تشکیل می دهد نیز قرار داده شده است.
 
دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد آرزو کرده است تا این جملات الهام بخش کسانی باشد که برای تحقق قوانین منطبق با عدالت تلاش می‌کنند.

منابع:

http://library.law.harvard.edu/justicequotes
http://library.law.harvard.edu/justicequotes/explore-the-room/west

منبع:گرداب


برچسب ها: دانشکده، حقوق، هاروارد، آیه، قرآن، عدالت، عکس،
ارسال توسط مهدی علیزاده
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما اعتقادی به سحروجادو دارید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ