تبلیغات
اخبار جهان اسلام - پرفضیلت‌ترین جای مسجد پیامبر خدا را بشناسید
اخبار جهان اسلام
برای سلامتی آقا امام زمان صلوات


زائران مدینه منوره در مسجدالنبی (ص) هر كدام به مقتضای معرفت خود زیارت می‌كنند، اما آنهایی كه در این مسجد نشانی از اهل بیت پیامبر می‌یابند و برای مصائب آنها اشك می‌ریزند، در درس عشق به اهل بیت سرافراز بیرون می‌آیند... به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به مدینه منوره، مسلمانان با ایمان به آیه «وَمَنْ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا اللَّهُ» و ایمان به شفاعت پیامبر رحمت به این مكان مقدس یعنی مسجدالنبی (ص) آمده‌اند، آنها برای اینكه راز و نیازشان زیباتر شود، در جایگاهی نماز می‌خوانند و دعا می‌كنند كه جایگاه سجده‌های پیامبر (ص) و یاران باوفایش بود.

اینجا یعنی محراب، منبر و روضه مطهره انسان را به اوج می‌رساند، مگر می‌توان آن را وصف كرد! دو ركعت نماز كه در اینجا بخوانی، لذتش را برای همیشه عمر خواهی برد، شاید به خاطر همین حض معنوی باشد كه اینجا نماز ثواب چندین نمازی است كه در خانه خود می‌خوانی.

در كنار حجره شریفه ستون‌هایی وجود دارد كه هر كدام درس‌های بزرگی از تاریخ اسلام را در خود دارد و برای همین نیز پایدار مانده‌اند، در ستون حرس حضرت علی (ع) از پیامبر حفاظت می‌كرد، كنار ستون سریر مسلمانان شبها در كنار آن می‌نشستند و مشغول ذكر و عبادت می‌شدند، ستون حنانه به خاطر این حنانه شد كه پیامبر هنگام سخنرانی به درختی كه كنار محراب بود تكیه می‌دادند و از آن به عنوان منبر استفاده می‌كردند، ستون توبه یا ابولبابه، محلی است كه توبه ابولبابه كه به مسلمانان و پیامبر خیانت كرده بود با استغاثه بخشیده شد و ستون محلقه نزدیك محراب فعلی بوده و برای معطر كردن فضای مسجد عود بر آن می‌سوزاندند.

اما شاید ستون توبه همانی باشد كه ما امروز به آن نیاز داریم؛ در مدینه اگر از خطاهای گذشته توبه نكنیم، چگونه می‌توانیم شایسته همراه داشتن نام امت پیامبر باشیم، این ستون حس بندگی را به انسان می‌دهد و بندگان خدا از راه‌های دور و نزدیك در كنار این ستون‌ها می‌نشینند و كارنامه زندگی خود را مرور می‌كنند.

به هر گوشه‌ای از مسجدالنبی (ص) كه بنگریم صحنه‌هایی از نماز، دعا، قرائت قرآن میهمانان پیامبر (ص) را می‌بینیم اما در در درون حجره شریفه و روضه مطهره باید گاه چندین دقیقه بایستی تا جایی پیدا كنی و نماز بخوانی، اینجا همیشه جمعیت فراوانی وجود دارد كه دوست دارند در این سفر معنوی در جایی نماز بخوانند كه پیامبر (ص) و ائمه نماز خوانده‌اند و خود را به ۱۴۰۰ سال قبل ببند و تاریخ صدر اسلام را مرور كنند.

مسجد النبی (ص) با اهل‌بیت (ع) پیامبر گره خورده است، جای جای این مكان مقدس محل نماز شب‌های رسول‌الله (ص) و اهل بیت ایشان است، مگر می‌توان در مسجدالنبی (ص) وارد شد و از كوثر قرآن یاد نكرد!

اینجا مسجد النبی (ص)؛ همان جایی كه اگر انسان اهل درد باشد، بهترین محل برای تضرع و گریه‌های عرفانی است.
 
محراب نماز پیامبر (ص)
کتیبه حدیث مشهور پیامبر (ص)
جایگاه اذان بلال، هم اکنون نیز در این مکان اذان گفته می شود
محراب تهجد در مسجد النبی (ص)
ستون وفود؛ محل دیدار هیأت با پیامبر (ص)
درب خانه حضرت فاطمه زهرا (س)
کتیبه روایت پیامبر (ص)
منبر پیامبر (ص)
ستون حرس؛ جایی که علی (ع) از پیامبر (ص) حفاظت می کرد
ستون ابی لبابه، مشهور به ستون توبه
ضریح مطهر پیامبر (ص)
منبع:الفبرچسب ها: فضیلت، پر فضیلت، پر فضیلت ترین، مسجد، پیامبر، خدا، بشناسید،
ارسال توسط مهدی علیزاده
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما اعتقادی به سحروجادو دارید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ