تبلیغات
اخبار جهان اسلام - فرانسه شرکت مخابراتی اسرائیل راتحریم کرد
اخبار جهان اسلام
برای سلامتی آقا امام زمان صلوات


مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 14 خرداد 1394
گروه مخابراتی اورنج فرانسه در نظر دارد به همکاری با یک شرکت اسرائیلی به نام شرکت مخابراتی پارتنر (اورنج اسرائیل) پایان دهد...

اخبار جهان اسلام:

گروه مخابراتی اورنج فرانسه در نظر دارد به همکاری با یک شرکت اسرائیلی به نام شرکت مخابراتی پارتنر (اورنج اسرائیل) پایان دهد.

به گزارش تسنیم، گروه مخابراتی اورنج فرانسه در نظر دارد به همکاری با یک شرکت اسرائیلی به نام شرکت مخابراتی پارتنر (اورنج اسرائیل) پایان دهد زیرا این شرکت در فعالیت های غیرقانونی اخیر تل آویو در سرزمین های اشغالی مشارکت داشته است.

استفان ریچارد، مدیر عامل شرکت اورنج، روز چهارشنبه در قاهره گفت: «قصد ما خروج از اسرائیل است. (این اقدام) زمانبر است (اما) مطمئنا آن را انجام خواهیم داد.»

وی افزود: «آماده‌ام فردا صبح این کار را بدون افشای ریسک های بزرگ آن برای اورنج انجام دهم.»

در ماه مه، گروه های حامی حقوق بشر از مقامات شرکت اورنج خواستند «حمله (اسرائیل) به حقوق بشر» را محکوم کند و اقدامی علیه شرکت اسرائیلی که با مجوز این شرکت فرانسوی فعالیت می کند انجام دهد.

شرکت فرانسوی اورنج اعلام کرده است که شریک اسرائیلی اش در ساخت غیرقانونی واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری رود اردن مشارکت داشته است و در نتیجه باید طرد شود.

اورنج پیشتر نیز اعلام کرده بود که قرارداد با شرکت مخابراتی پارتنر از گذشته به این شرکت فرانسوی تحمیل شده است و اورنج نقشی در مدیریت شرکت اسرائیلی و استراتژی های آن ندارد.

به گزارش پرس تی وی، شرکت اورنج قبلا موضع دیگری داشت اما به دنبال فشار فزاینده گروه های حامی حقوق بشر مجبور شده است این موضع را اتخاذ کند.

به دنبال این تصمیم شرکت اورنج، حییم رومانو، مدیر عامل شرکت پارتنر از این تصمیم ابراز ناامیدی و تأسف کرد.

تزیپی هوتوولی، معاون وزیر امور خارجه اسرائیل در نامه ای به مدیر عامل اورنج از وی توضیح خواسته است.

در این نامه آمده است: «باید اعتراف کنم که از گزارش هایی که در خور یک شرکت جهانی مسئول مانند اورنج نبوده غافلگیر شدم. مطمئنم که این گزارش ها قصد و نیت شرکت شما را منعکس نمی کند. به همین دلیل از شما می خواهم موضوع را در اسرع وقت روشن کنید.»

بیش از نیم میلیون اسرائیلی در بیش از ۱۲۰ شهرکی زندگی می‌کنند که رژیم اسرائیل از سال ۱۹۶۷ در سرزمین‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن و شرق بیت‌المقدس ساخته است.

سازمان ملل متحد و بسیاری کشورهای دیگر شهرک سازی های اسرائیل را غیرقانونی می دانند چرا که این شهرک ها در سرزمین هایی ساخته شده که در جنگ سال ۱۹۶۷ اشغال شده است.

سازمان ملل همچنین تاکید دارد که ساخت شهرک‌های یهودی‌نشنین برخلاف کنوانسیون ژنو است که ساخت و ساز را در اراضی اشغالی ممنوع می‌کند.

منبع:الفبرچسب ها: فرانسه، شرکت، مخابراتی، اسراییل، تحریم، اخبار، جهان اسلام،
ارسال توسط مهدی علیزاده
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما اعتقادی به سحروجادو دارید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ