تبلیغات
اخبار جهان اسلام - پخش اذان از تلویزیون انگلیس به علت فراوانی جمعیت مسلمان
اخبار جهان اسلام
برای سلامتی آقا امام زمان صلوات


روزنامه انگلیسی "سان" اعلام کرد: شبکه تلویزیونی "Channel 4" انگلیس قصد دارد تا در ایام ماه مبارک رمضان به پخش اذان بپردازد. "رالف لی" مدیر این شبکه در مورد این تصمیم می‌گوید: ما حدود دو میلیون و 800 هزار نفر مسلمان در انگلیس داریم که... هر ساله رسیدن ماه رمضان را جشن می گیرند.


رالف لی مدیر Channel 4

بسیاری دیگر از حوادث و مناسبتهای مذهبی در این کشور پوشش داده می شود و دلیلی ندارد که ما نتوانیم در طول این ماه اذان پخش کنیم. با توجه به جمعیت بالای مسلمانان کشور مراسم رمضان می تواند پر طرفدارتر از جشن های سالگرد تاج‌گذاری ملکه باشد.

وی ادامه می‌دهد: ما قصد داریم با این حرکت تصویری متفاوت از اسلامی را که با تروریسم متفاوت است، ارئه دهیم. در عین حال این خبر مخالفت‌هایی نیز در پی داشته است و مخالفان تندرو اعلام کرده‌اند که این حرکت به بالا گرفتن حساسیت و تنش‌های مذهبی در جامعه انگلیس منجر می‌شود.


حسن رسول، مؤذن مسلمان انگلیسی

یکی از سخنگویان حزب "UKIP" ادعا کرد: این شبکه با این حرکت، بیشتر به دنبال جلب توجه است و به نظر ما اکثریت مسلمانان بریتانیا مخالف این گونه حرکاتند که می تواند به تنش های مذهبی دامن بزند!

مسؤولان این شبکه اعلام کردند که از هفته آینده و همزمان با شروع ماه مبارک رمضان در زمان اذان به مدت سه دقیقه اذانی را با صدای موذنی به نام " حسن رسول " پخش خواهند کرد.

منبع:مشرق




برچسب ها: پخش، اذان، تلویزیون، انگلیس، فراوانی، جمعیت، مسلمان،
ارسال توسط مهدی علیزاده
« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا شما اعتقادی به سحروجادو دارید؟



صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ